کاربرد نرم افزار ایندیزاین

ایندیزاین ،نرم افزاری که تا حدودی پیچیده به نظر میرسد اما در این مقاله سعی نموده ایم تا در مورد این نرم افزار به ظاهر پیجیده توضیحاتی ارائه دهیم.

در گذشته ویراستاران ،طراحان صفحه و نویسندگان ،به منظور اماده نمودن پروژه های خود زمان زیادی را صرف مینمودند. مرحله نگارش تا چاپ یک کتاب مدتی بسیار زیاد طول میکشید و ماه ها زمان نیاز بود تا یک پروژه را به اتمام برسانند.علاوه بر اتلاف وقت بسیار زیاد ،نتیجه کار بشکل امروزی جذاب و زیبا نبود.اما امروزه به لطف نرم افزارهای صفحه آرایی موجود در بازار عمل صفحه آرایی با طرافیت و زیبایی جذابی صورت گرفته و در کمترین زمان ممکن این عمل شدنی است.یکی از این نرم افزار ها ،نرم افزار ایندیزاین است.

دوره آموزشی فتوشاپ

نرم افزار ایندیزاین یکی از موفق ترین نرم افزارهای تولیدی توسط شرکت ادوبی است و در جهت نشر رو میزی ،صنعت چاپ ،صفحه آرایی و طراحی صفحات در سطح جهان با استقبال انبوه هنرمندان ،طراحان گرافیک و … مواجه گردیده.

از جمله موارد استفاده نرم افزار ایندیزاین میتوان به طراحی و صفحه آرایی انواع مجلات ،کتاب ،بروشور ،روزنامه ،اگهی های تبلیغاتی و … اشاره نمود.بدین منظور میتوانید در کلاس آموزش InDesign ثبت نام نموده و از مزایای این دوره آموزشی بهره مند گردید.

از نرم افزار ایندیزاین علاوه بر موراد بالا میتوان در ایجاد و ویرایش فایل های تصویری بصورت در کنار هم قرار دادن عناصر نگاره ای و متون نیز بشکلی غیر مستقیم بهره برد.

کاربرد های نرم افزار ایندیزاین

 1. طراحی انواع کارت ویزیت ،پوستر ،بروشور ،کاتالوگ و …
 2. طراحی انواع کتاب اعم از کتب الکترونیکی و یا چاپی ،جزوات و یا کتب درسی
 3. طراحی انواع آگهی های تبلیغاتی اعم از تبلیغاتی دیجیتالی و تبلیغات چاپی
 4. طراحی انواع اینفوگرافی ،منوی رستوران ها ،جداول و تصاویر روی جلد
 5. همخوانی نرم افزار با دیگر نرم افزار های شرکت ادوبی که در حزه گرافیک به کار میروند و ممکن است در وند انجام پروژه به کمک شما بیایند نظیر : ایلاستریتور ،فتوشاپ ،فلش و …
 6. افزایش سرعت طراحی و چاپ با امکان غلط یابی خودکار
 7. طراحی انواع مجلات ،روزنامه ،بنر ،قرار داد ،فاکتور و …
 8. طراحی انواع دکمه برای وب سایت ها
 9. طراحی انواع تقویم یا سالنامه ،گزارش های سالیانه ،خبرنامه ،رزومه
 10. برخورداری از ابزارهای قدرتمند جهت تایپو گرافی ،پاراگراف بندی ،اعواج و …

علاوه بر موراد بالا میتوان به مواردی که در زیر بیان میشود نیز بعنوان شاهکارهای عملیاتی ایندیزاین نام برد:

 • طراحی افکت های متنی در کاربرد نرم افزار ایندیزاین

در زمینه ساخت افکت های متنی دو نرم افزار فتوشاپ و ایندیزاین مورد استفاده قرار میگیرند.اما در صورتی که نیاز به ساخت سریع افکت با کیفیت بالایی داشته باشید ،نرم افزار ایندیزاین نسبت به فتوشاپ ارجحیت بیشتری دارد.این در حالی است که در صورت استفاده از فتوشاپ ،این کار نیاز به زمانی چند ساعته دارد.

دوره آموزش فتوشاپ عکاسی

 • اضافه کردن بافت و جلوه های ویژه به اشیا

پنل افکت در ایندیزاین برای هر طراحی جذابیت های خاص خودش را دارد که توسط این افکت ها میتواند جلوه های ویژه ای را به هر شی یا متنی بدهد.

 • طراحی مجلات الکترونیکی (EPUB یا نشریات الکترونیکی پیشرفته)

نشریات الکترونیکی انقلابی در انتشارات جهانی بوجود اورد.با همه گیر شدن تلفن های همراه و تغییر سبک زندگی افراد و تمایل افراد به استفاده از زمان اندک خود به بهترین نحو ،استفاده از نشریات الکترونیکی بسیار رواج یافته است.در حالیکه بسیاری افراد استفاده از نرم افزار ایندیزاین را برای ساخت کتاب های الکترونیکی معمولی مانند Ebook مناسب میدانند ،اما لازم به ذکر است که استفاده از ایندیزاین برای طراحی نشریات الکترونیکی پیشرفته با فرمت EPUB نیز بسیار مورد استقبال طراحان قرار گرفته است.

 • طراحی انواع لوگو و تصاویر برداری و یا وکتور

اکثر طراحان برای خلق تصاویر برداری از ایلاستریتور و یا کورل استفاده میکنند.اما وقت ان رسیده که از نرم افزار ایندیزاین بعنوان یک نرم افزار قوی در این زمینه استفاده شود.

فراگیری نرم افزار ایندیزاین به علت دشوار بود آن کمی مشکل است.نه به علت سختی کار با نرم افزار، بلکه به علت گنگ بودن ابزار ها و جدید بودن آنها به نسب سایر نرم افزار های صفحه آرایی.

آموزشگاه فتوشاپ